نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل
نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل به شیوه های مختلفی انجام می گردد که بستگی به نوع سازه و یا نحوه اجرای آن دارد . ساندویچ پانل از لحاظ ساختاری شامل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می باشد .
عملیات نصب ساندویچ پانل بسیار حساس است و توصیه می گردد از تیم های مجرب استفاده گردد ، ساندویچ پانل قبل از پروسه نصب باید طبق ابعاد برداشت شده توسط نیروی متخصص سفارش داده و تولید شود . مراحل تولید ساندویچ پانل بر اساس نوع فوم آن بسیار متفاوت است .

نصب ساندویچ پانل سقفی :


ابتدا باید به ساختار اجرا شده روی سقف و فاصله بین تکیه گاه های اصلی توجه شود و بر اساس آن زیرسازی پانل های سقفی را انجام داد.
در مرحله بعد ساندویچ پانل ها روی پرلین های موجود در سقف قرار گرفته و به ازای هر متر متربع ساندویچ پانل سقفی باید یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده می شود.
ساندویچ پانل ها باید به صورت اورلپ قرار گرفته باشد. این کارجهت آب بندی سقف و جلوگیری از نفوذ آب انجام میگیرد که بسیار دارای اهمیت است.
در مرحله آخر بهتر است جهت زیباسازی و درزگیری ساختمان از ورق فلاشینگ و ورق آبرو استفاده شود.

نصب ساندویچ پانل دیواری :


برای نصب ساندویچ پانل دیواری ابتدا زیرسازی انجام شود برای این کار باید به ساختار اجرا شده روی ساختمان و فاصله بین ستون ها محل نصب و ارتفاع پانل ها و جهت باد توجه کرد.
در نصب ساندویچ پانل سقفی باید با استفاده از پروفیل های آهنی تکیه گاه محکمی برای ساندویچ پانل ایجاد کرد.
این نوع ساندویچ پانل ها به دو صورت عمودی و افقی بسته به شرایط محل میتوانند نصب شود. بعد از نصب محل اتصال ساندویچ پانل ها با ساختمان را توسط پیچ های مخصوص پیچ می کنند.
در نصب این نوع ساندویچ پانل بر روی بتن از تفنگی مخصوص به نام میخکوب زن چاشنی دار استفاده میشود. بهتر است داخل ناودانی با اسپری پلی یورتان عایق کاری شود.
جهت پوشش کنج های داخلی و خارجی و همچنین محل اتصال ساندویچ پانل دیواری به ساندویچ پانل سقفی از ورق فلاشینگ استفاده می گردد که نسبت به ابعاد پروژه مقاطع آن طراحی و تولید می شود و به وسیله پیچ و یا پرچ به سازه و ساندویچ پانل متصل می گردد

در نصب به این موارد توجه کنید:


• به نحوه قرارگیری نر و مادگی پانل ها جهت اب بندی
• استفاده از پیچ واشر دار مخصوص
استفاده از چسب جهت عایق کاری

 

 

تلفن:

۰۹۱۲۱۷۹۷۳۷۹

۰۹۱۲۳۴۱۹۶۵۳

۰۱۱۴۴۲۹۶۰۲۴

تهران، واوان، بازارسوده، پلاک ۱۳
تلفن: 02166270022
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

مشاوره رایگان

+989121797379