تماس با ما

+989121797379

 

عایق ایروفلکس

عایق ایروفلکس
عایق ایروفلکس

اهمیت انرژی و استفاده بهینه از آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست. امروزه به علت هزینه‌های سنگین انرژی و نیز کمبود در منابع آن، موضوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی، در کانون توجه صنایع قرار گرفته است و راه‌کارهایی برای این منظور به‌کارگرفته می‌شوند که یکی از مهم‌ترین این راهکارها، استفاده از عایق‌هاست. نسل جدید از عایق‌ها ، عایق الاستومری ایروفلکس هستند. این عایق‌های فوم الاستومری جایگزین بسیار مناسبی برای عایق‌های سنتی هستند. ، عایق الاستومری AEROFLEX قابلیت استفاده در عایق کاری‌های گسترده را دارا می‌باشند. به علاوه کاربردی بسیار ساده و سهل است و برخلاف نمونه‌های سنتی از عایق‌ها (پشم شیشه ، پشم سنگ و موارد مشابه) ، کاربرد آن‌ها در عایق‌کاری ها ، خطرات محیط زیستی به دنبال ندارد. در مدل های مختلف با پوشش ها و شکل های متفاوت تهیه می شود که عایق خود چسب ، عایق فوم الاستومری نخ دار مسلح و عایق فوم الاستومری بدون هالوژن از جمله آنهاست. عایق الاستومری ایروفلکس با داشتن ساختار سلولی بسته مانع از نفوذ و گذر حرارت و رطوبت می‌شوند و برای عایق کردن کلیه تاسیسات و در بسیاری از شرایط آب و هوایی مناسب هستند

 

انواع عایق های ایروفلکس:


عایق الاستومری رولی ساده ( عایق الاستومری ورقه ای ساده )
عایق الاستومری رولی NBR (عایق ورقه ایNBR )
عایق الاستومری نخ دار مسلح ( عایق ورقه ای نخ دار مسلح )
عایق الاستومری پشت چسب دار( عایق ورقه ای پشت چسب دار )
عایق الاستومری ساده ( عایق ورقه ای)
عایق الاستومری رولی روکش آلومینیوم ( عایق ورقه ای با روکش آلومینیوم)
عایق الاستومری رولی بدون هالوژن ( عایق ورقه ای بدون هالوژن )

 

- یکی از انواع عایق‌های الاستومری ، عایق‌های الاستومری لوله‌ای هستند. کاربرد این نوع عایق‌های برای عایق کاری لوله‌های آب گرم در سازه‌ها و موارد مشابه است. تهیه این نوع عایق‌ها به شکل لوله‌ای سبب راحتی و سهولت در اجرای پروژه می‌شود. به علاوه کاربرد عایق های الاستومری لوله‌ای در مناطقی که فضای کافی برای کار ندارند ، بسیار آسان و به دور از دردسر است.
نسل جدید از عایق‌ها ، عایق‌های الاستومری هستند. این عایق‌های فوم الاستومری جایگزین بسیار مناسبی برای عایق‌های سنتی هستند و شما می توانید انواع مختلف عایق های الاستومری را از مراکز مربوط به پخش انواع عایق الاستومری مانند عایق الاستومری NBR ، عایق الاستومری نخ دار مسلح و.. تهیه نمود و این عایق ها قابلیت استفاده در عایق کاری‌های گسترده را دارا می‌باشند. به علاوه کاربرد عایق فوم الاستومری بسیار ساده و سهل است و برخلاف نمونه‌های سنتی از عایق‌ها (پشم شیشه ، پشم سنگ و موارد مشابه) ، کاربرد آن‌ها در عایق‌کاریها ، خطرات محیط زیستی به دنبال ندارد. این عایق های فوم الاستومری خود چسب ، عایق فوم الاستومری نخ دار مسلح و عایق فوم الاستومری بدون هالوژن با داشتن ساختار سلولی بسته مانع از نفوذ و گذر حرارت و رطوبت می‌شوند و برای عایق کردن کلیه تاسیسات و در بسیاری از شرایط آب و هوایی مناسب هستند.


یکی از مسائل مورد توجه در عایقکاری ساختمان ، در نظر گرفتن سطح تماس با محیط خارجی ، محدوده جغرافیایی و سیستم سرمایشی و گرمایشی سازه است. از طرف دیگر مواد و متریال به کار رفته در عایق و شیوه نصب و اجرای آن می‌باشد. عایق‌های الاستومری بدون هالوژن یکی از گزینه‌های مناسب برای عایق کاری در سازه‌هاست که به دلیل ساختمان بسته مواد خود ، مقاومت حرارتی بالایی داشته و به خوبی در برابر رطوبت و نم مقاومت مینماید.
در سیستم‌هایی نظیر لوله های سرد و گرم ، تاسیسات ساختمان و نیروگاه‌ها ، بویلرها ، چیلرها ، دستگاه‌های تهویه مطبوع ، کشتی‌ها ، هواپیماها و لوله های انتقال نفت و گاز می‌توان از عایق های الاستومریک برودتی و حرارتی که از جنس نیتریل فوم می‌باشد ، استفاده نمود. وظیفه اصلی عایق‌ها ، جلوگیری از انتقال حرارت بین دو سیستم است. از این رو هرچه عایق مورد نظر مقاومت بیشتری در برابر انتقال حرارت داشته باشد ، مطلوبتر است.


فوم برودتی و فوم حرارتی هر دو برای عدم انتقال گرما به کار میروند با این تفاوت که فوم برودتی در سیستمهای سرمایشی و فوم حرارتی در سیستم گرمایشی قابل به کارگیری است. فومهای الاستومری دسته ای از عایق ها هستند که قابلیت به کارگیری در سیستم های سرمایشی و گرمایشی را همزمان دارند و در واقع فوم حرارتی و برودتی هستند. با توجه به کاتالوگ عایق حرارتی و برودتی ایزیدم میتوان با تمامی خصوصیات آنها آشنا شد و عایق کاری را به راحتی انجام داد.
یکی از محل های مهم برای عایق کاری سازه، کف آن و محل تماس ساختمان با زمین است. فوم برودتی کف برای عایق کاری کف سازه کاربرد دارد و مانع انتقال حرارت و رشد باکتری می شود. فوم های برودتی و حرارتی بسته به جنس ساختمان آنها و نوع عایق استفاده شده، قیمت های مختلفی دارند.
همیشه طبقه‌های زیرزمین یا همکف یک سازه در تماس با خاک مرطوب و نمناک است. به جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از نفوذ و رشد قارچ و باکتری به ساختمان ، عایق کاری این مناطق از اهمیت برخوردار است. عایق رطوبتی لایه‌ای پیش ساخته است که به وسیله آن از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری می‌شود. در روش‌های سنتی برای عایق کاری رطوبتی از قیر و گونی استفاده می‌شده است. اما روش‌های نوینی نظیر استفاده از رزین اپوکسی ، ورقه‌های نازک پلی تن و عایق‌های الاستومری نیز امروزه رونق فراوان دارند.

 

آمل، جاده نور فجر۳۰
تهران، واوان، بازارسوده، پلاک ۱۳
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مشاوره رایگان

+989121797379