پشم سنگ

پشم سنگ
پشم سنگ

پشم سنگ جز عایق های معدنی بوده که از ذوب سنگ بازالت در کوره به دست می آید و به عنوان عایق صوتی و حرارتی در ساختمان ها و مراکز صنعتی از آن استفاده می شود. نوع و نحوه استفاده از این عایق بستگی به محل عایق کاری دارد.ویژگی های متفاوت این عایق صوتی و حرارتی که آن را منحصر به فرد کرده است را می توان به شکل زیر نام برد:
• ساخته شده از مواد طبیعی و پایدار
• قابلیت بازیافت بیشتر از 75 درصد از آن
• با کم کردن انتقال هوا باعث ماندگاری گرما داخل اتاق می شود.
• غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آتش تا حدود 1400 درجه
• ضد آب قوی
• خرابی کمتر در گذر زمان

 

مزایا پشم سنگ :


خاصیت ضد آتش: تحمل دمایی عایق پشم سنگ تا 750 درجه می باشد. این عایق در مقابل آتش مقاوم بوده و شعله ور نمی شود. لذا این عایق را می توان در سازه های فلزی به کار برد تا در صورت بروز حریق برای سازه مشکلی ایجاد نکند
. ضریب انتقال حرارت پایین: عایق پشم سنگ نسبت به سایر عایق های حرارتی ضریب انتقال حرارت پایین تری دارد
طبیعی بودن: پشم سنگ از جنس سنگ های اتشفشانی(بازالت) بوده و کاملا طبیعی می باشد. لذا هیچ گونه مضررات شیمیایی ندارد و در صورت حریق گازهای سمی از خود متساعد نمی کند.
مقرون به صرفه بودن: پشم سنگ نسبت به سایر عایق ها ارزان تر بوده و هزینه کمتری را در بردارد.
دوام و عمر بالا: عمر پشم سنگ برابر عمر یک ساختمان می باشد.

 

معایب پشم سنگ :


پشم سنگ در صورت تماس با بدن ایجاد خارش می کند.
مقاومت کمی نسبت به آب دارد.

 

انواع مختلف پشم سنگ

 

پشم سنگ فله ای
عایقی است که از نوع صوتی و حرارتی که به شکل پشم سنگ خام حلاجی شده تولید می شود و از آن برای پر کردن فضاهای فاقد شکل هندسی منظم استفاده می شود.

پشم سنگ لحافی
پشم سنگ لحافی بسیار انعطاف پذیر می باشد و به صورت رولی در بازار توزیع می شود پشم سنگ لحافی در انواع مختلف بدون روکش و با روکش آلومینیومی و کاغذ کرافت تولید می شود و برای عایق کاری سقف ساختمان ها، سوله ها، دیوارها، سقف های کاذب، کانال های تهویه هوا و سطوح با انحنای کم استفاده می شود.

پشم سنگ پتویی
از پشم سنگ پتویی بیشتر در جهت عایق کاری ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و لوله های با قطر بالا استفاده می شود.عایق پتویی پشم سنگ یک عایق حرارتی صوتی حیاتی برای صنایع به حساب می آید و عموما در این نوع عایق پشم سنگ از هیچ نوع عامل پیوندی استفاده نشده است.

پشم سنگ تخته ای
از پشم سنگ تخته ای که یکی از پر کاربرد ترین نوع عایق پشم سنگ است و زمینه های کاربردی بسیاری دارد و تقریبا در تمام صنایع از آن استفاده می شود. در صنعت ساختمان سازی در عایق کاری صوتی و حرارتی دیوار، کف و سقف کاربرد فراوانی دارد و صنایع کوره سازی، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها از مصرف کننده گان عمده این محصول هستند.

پشم سنگ لوله
از عایق پشم سنگ لوله ای در تاسیسات لوله های ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد.پشم سنگ لوله ای در قطر استاندارد لوله های موجود در بازار و در ضخامت های مختلف تولید می شود.

 

تلفن:

۰۹۱۲۱۷۹۷۳۷۹

۰۹۱۲۳۴۱۹۶۵۳

۰۱۱۴۴۲۹۶۰۲۴

 

تهران، واوان، بازارسوده، پلاک ۱۳
تلفن: 02166270022
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

مشاوره رایگان

+989121797379