کاورکاری لوله و مخازن وشیرالات

کاورکاری لوله و مخازن وشیرالات
کاورکاری لوله و مخازن وشیرالات

پشم سنگ لوله ای بهترین روش برای عایق کاری لوله ها می باشد . این عایق از الیاف یکنواخت شیشه که با نوعی رزین فشرده و متراکم شده اند ، درست می شود . رزین استفاده شده در این عایق نسوز و نامحلول و عایق در محیط های شیمیایی است . عایق لوله پیش ساخته با روکش آلومینیوم دار می باشد .
پشم سنگ لوله ای معمولا جهت عایق کاری لوله های آب گرم و سرد و بخار سیالات گرم و سرد در صنایع مختلفی مثل پتروشیمی و نفت و گاز و نیروگاه ها و و هم چنین در تاسیسات ساختمان ها کاربرد دارد و از انواع پوشش دار آن در صنایع غذایی نیر استفاده می شود .

مزایای استفاده از پشم سنگ لوله ای


• مقاوم و بادوام در برابر عوامل خارجی
• مقرون به صرفه برای استفاده در صنایع و تاسیسات
• نصب وحمل و نقل آسان جهت جا به جایی در محیط
• غیرقابل اشتعال و نسوز در برابر گرما و حرارت بالا
• عایق صوتی و دارا بودن قدرت جذب صوت بالا
• عایق در برابر رطوبت و آب
• عایق صوتی و حرارتی
• سازگار با محیط زیست

روش عایق کاری لوله با پشم سنگ لوله ای


یکی از بهترین روش های عایق لوله ها ، استفاده ازعایق پشم سنگ لوله ای می باشد . از این عایق ها تا دمای 620 درجه سانتیگراد می توان استفاده کرد . نصب این عایق راحت است و به خوبی روی لوله ها قرار می گیرد . مقاومت بالایی در برابر فشار متحمل می شوند و هم چنین عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و جذب صدا هستند . این عایق ها در سایز های مختلف برای انواع سایز لوله تولید می شود . استفاده از این عایق در صنعت سبب صرفه جویی در زمان و هزینه می گردد .
راندمان حرارتی عایق پشم سنگ لوله ای نسبت به عایق های پتویی خیلی بهتر است به دلیل اینکه در این عایق ها از اسپیسر استفاده نمی شود وحرارت به قسمت پایینی هدایت می شود . نباید در یک خط لوله از عایق حرارتی پتویی و پشم سنگ لوله ای با ضخامت یکسان استفاده گردد اما در صورتی که نیاز ضروری باشد از دو نوع عایق حرارتی استفاده کنیم ،در مواردی مثل زمانی که لوله خم و یا در محل اتصالات آن باید از عایق هایی با ضخامت متفاوت استفاده کنیم

نکاتی قبل از شروع عایق کاری لوله


قبل از شروع کار مطمئن باشید که تمامی کارهای آماده سازی بر روی لوله صورت گرفته است . عایق حرارتی پشم سنگ به راحتی روی لوله قرار می گیرد و نصب آن بر روی سطح کار راحت است . در لوله هایی که به صورت افقی قرار گرفته اند ، عایق حرارتی لوله ای باید در موقعیت ساعت 6 در درزهای طولی آن قرار بگیرد .
اما در لوله های عمودی ، موقعیت عایق های حرارتی نسبت به درزهای طولی در زاویه 30 درجه باید باشد . با استفاده از سیم های گالوانیزه این عایق های پشم شیشه را محکم کنید .در صورتی که در دماهای بالا برای عایق کاری حرارتی ضخامت بیشتری نیاز باشد ، می توانیم حداقل از دولایه عایق حرارتی برای عایق کاری لوله استفاده کنیم . در صورتی که از دو لایه در عایق کاری استفاده می کنید این را درنظر داشته باشید که درزهای عایق باید نامتقابل هم قرار بگیرند .
معمولا در روش عایق کاری با پشم سنگ لوله ای به اسپیسر نیاز نداریم . اما در لوله هایی که در برابر دماهای بالای 300 درجه سانتیگراد و یا در معرض لرزش شدید باشند باید مشخص کنیم که آیا برای اسپیسرها درهر قسمت عایق کاری لوله نیاز دارد یا ندارد .

 

تلفن:

۰۹۱۲۱۷۹۷۳۷۹

۰۹۱۲۳۴۱۹۶۵۳

۰۱۱۴۴۲۹۶۰۲۴

 

 

تهران، واوان، بازارسوده، پلاک ۱۳
تلفن: 02166270022
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

مشاوره رایگان

+989121797379